PhytoLife

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Codziennie wchłaniamy tysiące rozmaitych sztucznych substancji chemicznych. Niektóre z nich mogą być szkodliwe, inne wręcz bardzo niebezpieczne. Wprowadzone do organizmu mogą uszkadzać system immunologiczny, wpływać na gospodarkę hormonalną a nawet wywoływać nowotwory. "Chemia" jest wszędzie.

Wytworzone przez człowieka substancje znajdziemy w żywności, lekarstwach, powietrzu i wodzie. Naukowcy dowodzą, że w chwili obecnej aż 18-30% wszystkich chorób związanych np. z miejscem pracy może być wywołane przez niebezpieczne substancje chemiczne. 

Udowodniono również, że takie substancje odpowiadają za rozmaite alergie i mogą prowadzić do nowotworów złośliwych. Trzeba się przed tym bronić. Należy znaleźć sposoby ograniczenia szkodliwego wpływu otoczenia na nasze organizmy.


Phytolife może nam w tym pomóc, ponieważ potencjalnie oferuje naturalną ochronę przed niektórymi niebezpiecznymi związkami chemicznymi przez ich wychwytywanie już na poziomie przewodu pokarmowego.

Dlaczego chlorofil?


Głównym składnikiem produktu jest chlorofil – zielony barwnik charakterystyczny dla większości roślin. To jedyna materia w przyrodzie potrafiąca w pewnym sensie magazynować światło słoneczne. W każdym organizmie średnio co 10 sekund giną miliony komórek. Są one zastępowane nowymi, jednak potrzebny jest do tego pokarm dostarczany wraz z pożywieniem. "Ubogie w światło" pożywienie skutkuje powoływaniem do życia komórek o niskim poziomie witalności, słabych, co w rezultacie przyśpiesza starzenie organizmu. Zbyt duże spożycie mięsa, nabiału, cukrów, słodyczy, kawy, coli i podobnych produktów zakwasza nasz organizm, stwarzając wielu chorobom możliwość rozwijania się.

Aby zachować równowagę kwasowo-zasadową na lekko zasadowym poziomie 7,35, powinniśmy spożywać pokarmy bogate w substancje zasadowe, np. warzywa, owoce, pędy i kiełki, niegazowaną wodę mineralną, herbaty ziołowe. Niestety pęd życia i powszechna niezdrowa żywność nie pozwalają nam często na zachowanie zdrowej diety. Pomocna może być wówczas jest suplementacja chlorofilem równoważącym do pewnego stopnia złą dietę. Uważa się, że najkorzystniejszym dla naszego organizmu jest chlorofil w postaci płynnej - chlorofilina. Taki jest właśnie PhytoLife.


Składniki


Chlorofilina (sól sodowo-miedziowa chlorofilu) pozyskiwana z lucerny siewnej i trawy jęczmiennej jest skoncentrowanym źródłem chlorofilu „a” i „b”. Posiada właściwości alkalizujące przewód pokarmowy.

Ekstrakty z soku jęczmienia i lucerny będące źródłem wielu wartościowych witamin i mikroelementów.

Olejek miętowy jest naturalna substancja smakowa i zapachowa ułatwiająca również trawienie.

Gliceryna warzywna pełni rolę stabilizatora przedłużającego trwałość.

Zawartość butelki netto : 730 ml.


Producent


Suplement wytwarzany jest dla firmy Synergy Worldwide w słynących z najwyższej jakości zakładach NSP. Jego produkcja obwarowana jest wieloma normami i rygorami. Każdy ze składników jest wyrywkowo ale drobiazgowo kontrolowany między innymi na obecność zanieczyszczeń metalami ciężkimi. Firma Nature's Sunshine Products to 40 lat doświadczenia w produkcji suplementów diety. Jest jednym z liderów branży suplementacyjnej. Zakłady produkujące suplement posiadają przyznany certyfikat NSF GMP.


Lucerna i trawa jęczmienna


Koncentraty soku z lucerny i trawy jęcznmiennej - składniki Phytolife - oprócz chlorofilu, bogate są również w beta karoten, witaminy B, C, E, D, K i P oraz sole mineralne potasu, wapnia, żelaza, manganu, magnezu, krzemu i fosforu. Sok z lucerny polepsza wchłanianie i przyswajalność węglowodanów, białka, żelaza, wapnia oraz pierwiastków śladowych. Działa wyjątkowo korzystnie na osoby w starszym i podeszłym wieku, wzmacniając ich system immunologiczny, wydolność fizyczną, zwiększając siłę życiową oraz poprawiając sen. Lucerna i trawa jęczmienna wspomagają też leczenie zapalenia pęcherza moczowego lub prostaty, zdarza się, że zmniejszają bóle reumatyczne i poprawiają laktację. Udowodniono też, że dzięki systematycznej suplementacji wyciągami z lucerny rośnie ilość hemoglobiny we krwi.

Zakwaszony organizm to organizm chory


Zdaniem profesora Ragnara Berga, amerykańskiego eksperta w dziedzinie żywienia, utrzymanie zdrowia zależy od następującej codziennej diety: 20% produktów kwaśnych, a 80% pokarmów o odczynie zasadowym. W zdrowym ciele odczyn pH powinien mieścić się w przedziale 7,3-7,4, więc lekko zasadowym. Dieta bogata w żywność kwaśną w dłuższej perspektywie podniesie kwasowość organizmu, wywołując przy tym rozmaite zaburzenia, stany zapalne, choroby serca, zapalenia stawów, podwyższenie ciśnienia tętniczego, wysoki poziom cholesterolu, udary, cukrzycę itp.

Zastosowania zewnętrzne


Chlorofil alkalizuje środowisko i ma zdolność neutralizacji toksyn (np. produktów przemiany materii bakterii). Skutkuje to działaniem przeciwzapalnym i bakteriostatycznym. Zastosowany w postaci płukanek może:
  • pomóc zwalczać stany zapalne i bóle gardła połączone z ropieniem
  • działać profilaktycznie i wspomóc leczenie chorób dziąseł
  • utrudniać rozwój próchnicy
  • zmniejszać katar i poprawiać naturalne oczyszczanie nosa
  • ograniczyć przykre zapachy z ust

Chlorofil aplikowany zewnętrzne (miejscowo) może również:
  • przyspieszyć proces gojenie ran przez stworzenie środowiska ograniczającego rozwój bakterii
  • wspomagać gojenie się owrzodzeń

Warto przypomnieć, że różnego rodzaju maści z chlorofiliną stosowne były do przyspieszenia gojenia ran już w czasie pierwszej wojny światowej. Obecnie taka metoda leczenia jest nieco zapomniana. 


Polecany latem i podczas wzmożonego wysiłku fizycznego


Napój sporządzony z Phytolife i wody znakomicie zaspokaja pragnienie np. podczas wycieczek lub intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zaspokaja przy tym zapotrzebowanie organizmu na chlorofil i inne cenne składniki z zielonych warzyw lub owoców oraz sprawia, że pot ma mniej intensywny zapach. Warto jest więc zawsze mieć taki napój przy sobie.


Phytolife pomoże też w walce z przykrym zapachem z ust


Dzięki swym właściwościom bakteriostatycznym i bakteriobójczym, może posłużyć również do przygotowania płukanki przeciw nieprzyjemnemu zapachowi z ust. Sporządzamy ją wlewając 30 ml suplementu do 60 ml wody. Przygotowanej w ten sposób płukanki używany parokrotnie w ciągu dnia. Jest ona bardzo dobrą, naturalną alternatywą dla powszechnie używanych, mocno "chemicznych" płynów do płukania jamy ustnej. Dzięki chlorofilinie i mięcie pieprzowej zapewni świeży oddech. W skutek niekorzystnej dla bakterii alkalizacji środowiska, pomoże też organizmowi w walce z próchnicą.


Komu można polecić?


Na spożywaniu chlorofilu w płynie mogą skorzystać: osoby bardzo szczupłe, często jedzące poza domem, nie lubiące warzyw, cierpiące na zatwardzenia, z zaburzeniami pracy wątroby, o nieprzyjemnym zapachu ciała lub nieświeżym oddechu,
Phytolife polecany jest również osobom z niedokrwistością, wrażliwym na zimno, z zaburzeniami wagi, często cierpiącym na bóle gardła, bóle menstruacyjne, z zaburzeniami oddechowymi i generalnie o jasnej karnacji,
Należy jednak pamiętać, że chlorofilina jest tylko dodatkiem żywieniowym i może być traktowana wyłącznie w takiej kategorii.


Sposób użycia


Wlej 1 nakrętkę lub 1 łyżkę stołową koncentratu do szklanki chłodnej wody, dobrze wymieszaj i otrzymany w ten sposób napój kilka razy dziennie. Możesz go spożywać o dowolnej porze. Osoby cierpiące na przykry oddech mogą też stosować płukanki do ust, biorąc kilka łyżeczek suplementu na 1/2 szklanki wody.


Warto też poczytać:  Blog informacyjny

Jeśli interesuje Państwa cena PhytoLife i możliwość zakupu, prosimy zapoznać się z zakładką Zamówienia.Etykiety: płynny chlorofil, do picia, w płynie, sklep, cena, synergy,  oczyszczanie, odkwaszanie.